Assembler 01011001b

Vzhledem, k tomu, že Assembler patří asi k mým nejoblíbenějším programovacím jazykům tak tak se tady dá něco co jsem v něm napsal najít. Co se týče překladačů tak k mým oblíbencům patří hlavně MASM a NASM. Také vzhledem k tomu, že poslední dobou pracuji tak trochu více s MASM32 tak jsem naprogramoval v poslední době něco co lze považovat za použitelné...

Novinky

NASWin package for Windows22.12.04

Novinka
Vzhledem k tomu, že NASM je poměrně hezký assembler, a umožňuje poměrně dost věcí není špatné v něm programovat i programy jež mohou běhat pod Windows zvláště pak tvořit v něm optimalizace kritických částí programu. A právě pro tento účel je určen tento poměrně malý balíček.

Moje Tvorba v Assembleru7.2.04

Aktualizace podsekce
Zde bych se pokusil představit svou vlastní dokumentovanou a použitelnou tvorbu v assembleru. Tedy programy které jsem v Assembleru stvořil.

Knížky a programy užitečné pro Assembleráře7.2.04

Aktualizace podsekce
Tato stránka se zaměřuje na programy a knížky, které se vám můžou hodit, pokud má vaše programování společného něco s Assemblerem.

Známé assemblery a jejich porovnání6.2.04

Tento článek by měl být jakýmsi srovnáním assemblerů (z pohledu uživatele), se kterými jsem se aktivně setkal a tedy o kterých mohu něco popovídat. Měl by vyzdvihovat rozdíly a výhody jednotlivých překladačů. Týká se tedy NASM, TASM, MASM, A86 a GAS.

Programuji "TimeShutDownWin" tedy (nejen) časované vypínání počítače2.2.2004

Zatím se to chýlí k použitelnému konci tak že se na to můžete podívat, je to samozřejmě to nejlepší co lze sehnat (vždyť sem to dělal já).

Programuji "FTP server"31.1.2004

Tedy jeho aktuální verzi lze považovat za něco jako drsné pre-Beta. Jde to tedy použít, ale nemám zatím dostatečně zajištěnou bezpečnost a konfigurovatelnost, tak že je to v zásadě nepoužitelný, ať to dám do hromady objeví se to tu. Je to poměrně složitá práce. Někteří si na tom zakládají živnost :-) Bude to asi umět jen pár základnách příkazů a nevím ještě, jestli to se to naučí pasivní přenos dat.